Whiskyho cestovateľské kino - Kolumbia

Spevák kapely Slobodná Európa Whisky, sa po dlhých rokoch cestovania po odľahlých kútoch piatich kontinentov rozhodol vytiahnuť na svetlo sveta svoje mnohé zážitky a fotografie zo svojich výprav.
Tou najbližšou, ktorú vám v Piešťanskom pivovare ŽiWELL predstavíme je výprava do nezabudnuteľnej Kolumbie...

Na svojich cestách Whisky navštívil viac ako 70 krajín, v ktorých sa zameriaval najmä na odľahlé oblasti s atraktívnymi prírodnými scenériami, zachovalými pôvodnými etnikami a kultúrami, bez turistického ruchu, ktoré často preskúmaval na motorke, či terénnom aute na ktorých prešiel po cestách – necestách viac ako 50 000 km. Za všetky oblasti, ktoré navštívil môžeme len tak námatkovo spomenúť napríklad Indiu (ktorú navštívil 14 krát..), Nepál (kde niekoľkokrát, sám bez nosíčov, absolvoval pešie pochody cez Himaláje dlhé viac ako 500 km, cez sedlá vo výškach viac ako 55OO m.n.m.), Severnú Kóreu, Venezuelu, Irán, Laos, Kolumbiu, Kamerun, Indonéziu, Gruzínsko, Vietnam, Borneo, Peru, Austráliu, Čínu, Srí Lanku, Arménsko, Bolíviu, Kosovo, Filipíny, Afganistan, Kambodžu, Sulawesi, Chile, Maroko, Ladakh, Podnestersko, Sikkim, Náhorný Karabach a mnohé ďalšie. Jeho dlhoročné skúsenosti filmového kameramana naznačujú profesionálnu úroveň fotografií...

Počas rozprávania nás prevedie bielymi vrcholmi andských päťtisícoviek ale aj hlbokými vlhkými džungľami, krásnou koloniálnou architektúrou, územiami ovládanými poslednou aktívnou gerilou na hranici s Venezuelou, horúcim karibským pobrežím, najvyššími palmami na svete a kolibríkmi v nádhernom Valle de Cocora. Reč bude určite aj o druhom najvačšom juhoamerickom karnevale v Barranquille, sopke národného parku Los Nevados, divokých slumoch v Medelline, meste Pabla Escobara, svetoznámych kávových plantážach v Zona cafetera, pozostatkoch indiánskej kultúry v odľahlých rezerváciach, či desaťmiliónovou pulzujúcej Bogote... O zážtky a dobrodružstvo rozhodne núdza nebude.

Začiatok o 19:00
Vstupné: 4€