Koncert Midi Lidi

Poďte sa zabavitť na koncert legendárnej elektropopovej skupiny Midi Lidi v Piešťanskom pivovare ŽiWell... Elektropopová kapela Midi Lidi vznikla v roku 2006 na troskách zoskupenia Krásný Stěhovák Gerard & Sexuální nábytek v zložení Petr Marek (spev, elektronika, klávesy), Markéta Lisá (spev, elektronika, klávesy, saxofón), Prokop Holoubek (spev, bicie, klávesy, klarinet, gytara) a vizuálni umelci Filip Cenek, Magdalena Hrubá, Jiří Havlíček a Jan Šrámek (aka VJ Kolouch), vytvárajúci koncertné videoprojekcie, obaly albumov a plagáty. V roku 2007 Midi Lidi vydali album "Čekání na robota" u brnenského labelu X production. Album bol nominovaný na cenu Anděl 2007. Vďaka úspechu tohto albumu u českej a slovenskej kritiky i u poslucháčov začala kapela často koncertovať. V roku 2009 začali Midi Lidi pracovať na novom albume a zároveň hudbe k filmu "Protektor" (r. Marek Najbrt).

Alba "Protektor" (soundtrack, Negativ) a "Hastrmans, Tatrmans & Bubáks" (Xproduction/ Malárie) vyšla iba mesiac po sebe na jeseň roku 2009. Midi Lidi za soundtrack získali filmovú cenu Český Lev, za album "Hastrmans, Tatrmans & Bubáks" boli opäť nominovaní na cenu Anděl a vydali sa na "Bubáks tour" ktorá mala cez 70 koncertov. V roku 2010 vytvorili hudbu k divadelnému predstaveniu "Krajina se zbraní" (Dejvické divadlo) a "Ubu se baví" (Divadlo na Zábradlí), k filmom"Český mír" (r. Klusák/Remunda - Cena české filmové kritiky za hudbu) a "HeartBeat 3D" (r. Jan Němec) a zahrali si vo filme "Marijine" v réžii Aleša a Željky Sukových.

Po vydaní tretieho albumu "Operace "Kindigo!"" v roku 2011 sa skupina rozrástla o Tomáše Kelara (bicie, spev, elektronika, klávesy - ex-Mountaineers, autor hudby pre kapelu Čoko Voko) a dvoch vizuálnych umelcov: Roman Přikryl (Fiordmoss) a Tereza Rullerová aka VJ Texa (The Rodina). 

V roku 2012 vytvorili Midi Lidi soundtrack k filmu "Polski film" (r. Marek Najbrt), nominovaný na Českého Lva i Cenu české filmové kritiky. Hudba k francúzsko-českému animovanému filmu "Tram" (r. Michaela Pavlátová), postavená na hlavnom hudobnom motíve "Protektora", získala niekoľko francúzskych filmových cien. Medzi rokmi 2013 a 2014 zložili Midi Lidi hudbu k filmu "Pirátské sítě" (r. David Čálek) a spolu s kapelou WWW a Pavlem Fajtem k filmu "Televise bude!" (r. Jan Bušta). Priebežne tiež hudobne dotvárali internetový satirický seriál "Kancelář Blaník".

V roku 2016 vydali štvrtý album "Give Masterpiece a Chance!" a vyrazili na "Roh hojnosti doplníme!" tour, kde zostavu doplnila jednak VJka DVDJ NNS, známa ako promotérka kultovnej pražskej noci KSK a zároveň i zakladajúca členka MIDI LIDÍ Markéta Lisá, která se ku koncertovaniu vrátila po piatich rokoch.

Midi Lidi rovnako s obľubou remixujú. Najznámějším je remix piesne "El Fusilado" skupiny Chumbawamba.