Jesenná pivotéka v Pieštanskom pivovare ŽiWELL

Pozýame vás na tradičnú Jesennú Pivotéku do Piešťanského pivovaru ŽiWELL.
Pripravujeme pre vás line up toho najlepšieho, čo slovenská, česká a svetová pivná scéna aktuálne ponúka. Tešiť sa tak môžete ako na overené klasiky, tak aj na šialené špeciály.

K tomu tematická kuchyňa na čele s obľúbených flammkuchen a samozrejme súťaž o hodnotné výhry.

Tešíme sa na vás od 31.10. do 3.11:2019.

Vstup zdarma.

ČAPOVANÉ PIVÁ

Kliknutím na názov piva vás presmerujeme na jeho opis.

Štvrtok, sobota:

PIVOVAR U ÁBELA - Frajmark

ZICHOVEC - Galaxy

ŠILKER`S BREWERY - Protošilk #2 Mandarina

UNORTHODOX BREWING - Bluebeard

HOP GRUP - Tornado

ČIERNY KAMEŇ - Electric Sofia

HAPPY (SALÓN PIVA) - Crazy IPA

PIVOVAR RADOŠINA - Mr. Pumpkin

MIKKELLER - Peter, Pale and Mary

OMNIPOLLO - Maz

Piatok, nedeľa:

BREISBURG BREWERY - Svetlý ležiak

UNORTHODOX BREWING - Hound of Baskervilles

HOP GRUP - Coco Mango Jumbo

ZICHOVEC - Jane's Paradise

PIVOVAR U ÁBELA - Cajch

WYWAR - Oktoberfest

BEER BROS - Galactipa

ČIERNY KAMEŇ - Baba Jaga

BEVOG - Kramah

TO OL - First Frontier


FĽAŠKOVÉ PIVÁ


Kliknutím na názov piva vás presmerujeme na jeho opis :) 


BEER BROS -  Galactipa

BEER BROS - Coconaut

BEER BROS - Mäteorit

BEVOG - Who Cares Totem Sour IPA

BEVOG - Who Cares Beep

BREWSKI - Mango Hallon Feber

BREWSKI - Red Robot

HELLSTORK - Ancikrist

HELLSTORK - M.Y.A.

MIKKELLER - Beer Geek Cocoa Shake

MIKKELLER - Beer Geek Waffle Breakfast

MIKKELLER - Chipotle Porter

MIKKELLER - I Wish Gluten Free IPA

MIKKELLER - Limbo Raspberry

PINTA - Hoppy Grodziskie

PINTA /BdPF - Król Lata le Roi de l'Eté

PINTA - takAHaka

POHJALA - Kosmos

POHJALA - Virmalised

POPPELS - Double IPA

POPPELS - Passion Pale Ale

POPPELS - West Coast IPA

STONE - Go To IPA

STONE - Ripper

STONE - IPA

ŠILKER` S BREWERY - Rye Ben

ŠILKER` S BREWERY - Vychylovka

TO OL - Reparationsbajer

TO OL - Under The Radar

TWO CHEFS - Funky Falcon

PIVOVAR U ÁBELA - Cigorka

PIVOVAR U ÁBELA - Himberk

PIVOVAR U ÁBELA - Šintr

UNORTHODOX BREWING - Bittersweet Lament

UNORTHODOX BREWING - Point Of No Return

ZICHOVEC - Milk Power Guava and Strawberry

ZICHOVEC - Nectar of Happiness

ZICHOVEC - Sour Raspberry

ZICHOVEC - Sour Melon + Mango

ZICHOVEC - Sour Passion FruitPIVOVAR U ÁBELA - Frajmark

Pilsen Ale

Frajmark račansky znamená „výmenný pobyt pre deti za účelom osvojenia si cudzieho jazyka”. Názov piva sa na prvý pohľad zdá významovo zvláštny, no má svoju ideu. Tak, ako sa deti chodia učiť cudzie jazyky, taj aj U Ábela sa rozhodli naučiť svoj ležiak „inej reči“. Navarili pivo typu Pils Ale, novej kategórie, kde sa používajú suroviny totožné ako pri výrobe ležiaku, ale kvasenie prebehlo pri teplotách typických pre “Ejly”, s použitím kvasiniek pre vrchné kvasenie.

Obsah alkoholu: 5,0% obj.

Späť
ZICHOVEC - Galaxy

New England IPA

Pivovar Zichovec sa v posledných rokoch zaslúžene dostal medzi popredné české pivovary. Dôkazom toho je aj táto božsky piteľná New England IPA. Je ľahko zakalená, šťavnatá a neuveriteľne ovocná.  V tejto sérii NEIPAs väčšinou býva dominantou iba jeden chmeľ, ale v prípade Galaxy sa o krásne tóny broskyne, ananásu, žltého melónu a borovice, postarali hneď dva voňavé chmele - Galaxy a Mosaic. Kúsok, určite nesmie uniknúť vašej pozornosti.

Obsah alkoholu: 7,5% obj.

Späť
ŠILKER'S BREWERY Protošilk #2 Mandarina

Berliner Weisse - Cold Brew Tonic s mandarínkou

Nemecký pivný štýl Berliner Weisse sa vyznačuje veľmi ľahkým telom, vyššou úrovňou kyslosti a relatívne nízkou úrovňou horkosti. V Nemecku sa dokonca pre jeho vysokú kyslosť mieša so sirupom. V Šilker´s Brewery sa rozhodli ho podávať bez sirupu, no za to ho vyšperkovali voňavým mandarínkovým pyré. A aby toho ešte nebolo dosť, tak spojili sily s pražiarňou kávy Linden, v spolupráci s ktorou svoj kyseláč vyladili ešte o lahodnú chuť cold brew a tonicu. Možno to znie prekombinovane, ale všetky chute sa spojili do lahodného celku a vytvorili až neuveriteľne dobre piteľný pivný kúsok.

Obsah alkoholu: 6,0% obj.

Späť
UNORTHODOX BREWING - Bluebeard

Saison

Pri varení tohto špeciálu boli použité výberové belgické slady a kvasnice z oblasti Walónie, označované výrobcom ako jedny z naj "funky" čistých kvasníc. Výraznú, no hladkú koncovku  svojou chuťou a vôňou pivu dodáva novozélandský chmeľ Nelson Sauvin, navodzujúci tóny bieleho vína, neprešovaného čerstvého hrozna, či egrešov.

Obsah alkoholu: 6,0% obj.

Späť
HOP GRUP - Tornado

American Pale Ale

Pivný štýl American Pale Ale (APA) má napriek názvu anglické korene, no je charakteristický najmä použitím amerických odrôd chmeľu, ktoré sú typické vyššou horkosťou a prenikavou arómou. Vo všeobecnosti sa jedná o osviežujúce a dobre chmelené pivá s adekvátnym sladovým základom. Tornado od nitrianskeho pivovaru Hop Grup je krásne vyskladaný, veľmi dobre piteľný kúsok. Na dryhopping bol použitý americký chmeľ Citra, ktorý pivu dodáva krásnu sviežosť a podmanivú citrusovú vôňu.

Obsah alkoholu: 5,2% obj.

SpäťČIERNY KAMEŇ - Electric Sofia

Grapefruit IPA

Veľmi dobre piteľné pivo štýlu India Pale Ale s pridaným citrusovým ovocím. Pivo plné života, energie a radosti. Dochmelené veľmi kvalitnými chmeľmi z celého sveta a doladené čerstvou šťavou z citrusového ovocia. Pivo má krásnu vyváženú horkastú chuť. Vôňu najkvalitnejších svetových chmeľov príjemne dolaďuje osviežujúca chuť tropického ovocia.

Obsah alkoholu: 5,5% obj.

Späť
HAPPY - Crazy IPA

India Pale Ale

Limitovaná edícia, navarená špeciálne pri príležitosti nedávneho Salónu piva, Septembeer 2019, v bratislavskej Starej tržnici. Organizátori Jimi a Indo navarili pod svojou značkou HAPPY pivný špeciálik s názvom CRAZY IPA Salón Piva. Je to poriadne nachmelená,  svieža, ovocná IPA. Pivo bolo navarené v limitovanom množstve a iba jednorazovo, exkluzívne sa tak dostáva na pivné jazýčky gurmánom iba vo vybraných podnikoch.

Obsah alkoholu: 7,5% obj.

SpäťPIVOVAR RADOŠINA - Mr. Pumpkin

Pumpkin Pie Ale

Predstavujeme tohtoročný najlepší tekutý perníkový koláč. Mr. Pumpkin je absolútna novinka kočovného pivovaru Radošina. Pivo bolo varené u nás, v Piešťanskom pivovare ŽiWELL.  Do varenia boli pridané karamelizované tekvice, ktorých chuť príjemne dotvárajú perníkové tóny použitých korenín. Tak už len relaxujte, zatvorte oči, napite sa a nechajte sa unášať hrejivými tónmi jesene.

Obsah alkoholu: 4,0% obj.

Späť
MIKKELLER - Peter, Pale and Mary

American Pale Ale

Peter, Pale and Mary je pivo extrémne veľkorysé na chmeľ a chute tropického ovocia. Tóny grapefruitu a ananásu naplno zacítite ako v nose, tak aj na chuťových pohárikoch. Hutné, chuťovo výdatné pivo, avšak s telom príjemne ľahším, ako je pre tento štýl obvyklé. Čerešničkou na torte je príjemne horký dlhotrvajúci záver.

Obsah alkoholu: 4,6% obj.

Späť
OMNIPOLLO Maz

American Pale Ale

Pivo Maz (Mazarin) vzniklo ako opak niečoho nerozlúštiteľne komplexného. Ako niečo, čo upokojí chmeľovú túžbu, bez útoku na nervové zakončenie. A tak je na svete - bohato chmelené pivo s rozumnou dávkou alkoholu. Za svoju sviežosť a lahodnosť získalo v Štokholme v roku 2013 toto pivo zlatú medailu.

Obsah alkoholu: 5,6% obj.

Späť
BREISBURG BREWERY - Svetlý ležiak

Lager

Bratislavský pivovar Breisburg pribudol na pivnú mapu iba pred sotva rokom a už z jeho produkcie vychádzajú skvele vyskladané a poctivé remeselné pivá. My vám v rámci Pivotéky predstavujeme pivo ocenené zlatou pivnou korunkou 2019 v kategórii "Svetlé pivá nefiltrované spodne kvasené", s prozaickým názvom Svetlý ležiak. Nenechajte sa však oklamať jednoduchosťou názvu - o čo je názov jednoduchší, o to je chuť a vôňa piva intenzívnejšia a podmanivejšia.

Obsah alkoholu: 5,0% obj.

Späť
UNORTHODOX BREWING - Hound of Baskervilles

Gin Tonic Pale Ale

Novinka kočovného pivovaru Unorthodox Brewing predstavená na jesennom Salóne piva - Septembeer 2019. Gin Tonic Pale Ale je štýl rozhodne odlišný, neortodoxný, pre niekoho možno šialený. No to je presne to, čím sa Unorthodox Brewery vyznačuje. Je im jedno, čo si o nich myslia iní ľudia, čo im však rozhodne nie je jedno je, čo si ľudia myslia o ich pive. Do každej jednej kvapky vkladajú srdcia a dušu a zodpovedne dbajú o to, aby pivo bolo vždy osviežujúce a chutné. Tak nebojme sa, zdvihnime pohár, napime sa a staňme sa na chvíľu divokými, odvážnymi a bezprostrednými. Staňme sa na chvíľu neortodoxnými.

Obsah alkoholu: 6,0% obj.

Späť
HOP GRUP - Coco Mango Jumbo

India Pale Ale

Vysoko hodnotený pivný skvost slovenskej scény remeselného piva. Vynikajúco vyskladaný pivný kúsok doslova prenesie vaše zmysly do raja. Do varenia bolo šikovne zakomponované mangové pyré, zelený čaj Sencha a sušený kokos. Explózia chutí prichádza hneď po napití a krásne dlho pretrváva. Toto pivo sa len veľmi ťažko zháňa a sme Hop Grupu veľmi vďační, že nám posledný sud odložil a môžeme si ho tak spolu s vami vychutnať..

Obsah alkoholu: 6,8% obj.

Späť
ZICHOVEC - Jane's Paradise

American Pale Ale

Toto pivo vás prenesie do tropického raja! Pivo má krásne zlatú farbu s hutnou bielou penou. Je chmelené americkým chmeľom Citra, ktorý pivu dodáva výraznú citrusovú sviežosť a chuť tropického ovocia. Horkosť je mierna vyššia a doslova vábi k ďalšiemu napitiu.

Obsah alkoholu: 5,6% obj.

Späť
PIVOVAR U ÁBELA - Cajch

Weizenbier

Osviežujúce ľahké pivo, ktoré ešte viac získa na zaujímavosti pridaním plátku citróna. Je to nápoj vyrábaný z vody, pšeničných a jačmenných sladov, nemeckých odrôd chmeľu a pivovarských kvasiniek pre vrchné kvasenie. Vďaka použitiu pšeničného sladu má pivo slamovožltú farbu, nezameniteľnú chuť s nádychom banánov a klinčekov, hustú penu, vysokú rezkosť a veľmi jemnú horkosť.

Obsah alkoholu: 4,2% obj.

Späť
WYWAR Oktoberfest

Märzen

Pivný štýl Märzen (marcové pivo) sa pôvodne varil ako posledná várka piva v marci, kým sa teploty vyšplhali príliš vysoko a bez automatizovaného chladenia, a vzhľadom k mnohým divokým kvasinkám vo vzduchu, už nebolo možné pivo variť. Spodne kvasený Märzen vznikol v rokoch 1871 až 1872 a jeho receptúra je odvodená od dnes už v podstate zaniknutého pivného štýlu viedenského ležiaku. V dnešnej dobe však tento štýl hlavne na jeseň zažíva renesanciu, pričom je skôr svetovo známy ako pivný špeciál exkluzívne varený pri príležitosti mníchovského Oktoberfestu. 

Obsah alkoholu: 5,3% obj.

Späť
BEER BROS - Galactipa

India Pale Ale

Ako chalani uvádzajú na svojej stránke, krycí názov je Ovocný šalát. Do tohto piva napchali poriadnu dávku tých najaromatickejších a najovocnejších chmeľov, aké sa im dostali pod ruky. Výsledkom je spojenie chutí, ktoré si zamilujete - citrus, broskyňa, mango, tropické ovocie, čučoriedky... je tam všetko a je to dokonalé.

Obsah alkoholu: 6,3% obj.

Späť
ČIERNY KAMEŇ - Baba Jaga

American Pale Ale

Z tohto piva budete očarení. Ponúka kombináciu grepu, limetky a pomarančov. Výrazná je aj kvetinková linka. Koncovka je výrazne horkastá. Pivo je netuctové, osviežujúce a príjemne kvetinkové. Plusom je čistota tónov a akási správna drzosť.

Obsah alkoholu: 5,3% obj.

Späť
BEVOG - Kramah

India Pale Ale

Kramah IPA ukazuje svaly svojho chmeľu. Do varenia boli použité šialené dávky veľmi ovocného, aromatického chmeľu, ktorý dodáva pivu silnú arómu manga, liči, citrusov a iného exotického ovocia. Tieto elementy prevládajú aj v chuti, až kým sa rozvinú vyzretejšie súčasti, ktoré pokračujú do horkosti pripomínajúcej zahryznutie do čerstvého šťavnatého grapefruitu. Veľmi jednoduchá, ale efektívna kombinácia sladov poskytuje dostatočný základ, aby vám divoká horkosť piva nevytrhla jazyk..

Obsah alkoholu: 6,5% obj.

SpäťTO OL - First Frontier

India Pale Ale

Hlavnou dominantou piva First Frontier je chmeľ, jednoducho povedané - toto je skutočne IPA na "americký spôsob", bez lepkavo-sladkého sladového profilu, obsahujúc skutočne obrovské množstvo silných a aromatických chmeľov. Výsledkom je osviežujúco suchá, príjemne horká IPA, silno chmelená troma americkými chmeľmi - Warrior, Simcoe a Centennial, ktoré vám z hĺbky srdca priamo do tváre "vrazia" dávku citrusov, broskýň a grapefruitu. Na vyváženie chuti alkoholu bolo pridané nepatrné množstvo karamelizovaného sladu.

Obsah alkoholu: 7,1% obj.

Späť
BEER BROS - Galactipa

India Pale Ale

Ako chalani uvádzajú na svojej stránke, krycí názov je Ovocný šalát. Do tohto piva napchali poriadnu dávku tých najaromatickejších a najovocnejších chmeľov, aké sa im dostali pod ruky. Výsledkom je spojenie chutí, ktoré si zamilujete - citrus, broskyňa, mango, tropické ovocie, čučoriedky... je tam všetko a je to dokonalé.

Obsah alkoholu: 6,3% obj.

Späť
BEER BROS - Coconaut

Coconut Chocolate Milk Stout

K dobrému jedlu sa hodí dobré pivo a po dobrom jedle zase dobrý zákusok. Tak prečo ich nespojiť do jedného? Chalani z Beer Bros použili pravé kakaové bôby a slušnú dávku praženého kokosu, aby vzniklo toto výnimočné tmavé pivo. Vďaka mliečnemu cukru si zachováva vyššiu sladkosť a tak ho naozaj môžete považovať za tekutý dezert..

Obsah alkoholu: 6,0% obj.

Späť
BEER BROS - Mäteorit

Peppermint Chocolate Milk Stout

Kombináciu čokolády s mentolom buď milujete, alebo nenávidíte. Chalani z Beer Bros ju milujú, a preto navarili tento odvážny stout. Pridali mliečny cukor, pravé kakaové bôby a, samozrejme, mätu tak, aby vašim chuťovým a pivným pohárikom priniesli jedinečný zážitok.

Obsah alkoholu: 6% obj.

Späť
BEVOG - Who Cares Totem Sour IPA

Sour IPA

Pri Sour IPE Totem si fanúšikovia kyseláčov prídu na svoje. Toto pivo z edície Who Cares, ktoré bolo uvarené v rámci pivného festivalu v roku 2018, vyniká zlatistou farbou a omamnou vôňou trpkej marakuje, pomarančov a citrónovej kôry. V chuti sa prelínajú tóny tropického ovocia s jemnou chmeľovou linkou. Stredná kyselkavosť sa výborne hodí k ľahkej nasýtenosti. Totem z rakúskeho pivovaru Bevog vás určite nesklame!

Obsah alkoholu: 5,4% obj.

Späť
BEVOG - Who Cares Beep

Double Dry Hopped Pale Ale

Beep. Beep. Je tu Double Dry Hopped Pale Ale zo série Who Cares. Zhmotnenie hmly v plechu. Chmeľové arómy pripomínajúce čerstvo pokosenú trávu, korenie a nádych egrešov. Vláčna paleta chutí s vyváženým sladovým telom ponášajúcim sa rozplývajúcemu sa koláču. Vo vôni nájdeme ešte tóny tropického ovocia, grapefruitu, pomarančovej kôry. Zahalená horkosť!  

Obsah alkoholu: 5,3% obj.

Späť

BREWSKI - Mango Hallon Feber

American Pale Ale

Mango Hallon Feber APA je svieže, chmeľové, tropické svetlé pivo s kyselkavou malinovou chuťou a horkastým mangovo-citrusovým zakončením.

Obsah alkoholu: 5,5% obj.

Späť


BREWSKI - Red Robot

Double IPA

Napriek tomu, že sú očarujúce a roztomilé, inteligencia a schopnosti robotov sú stále veľmi obmedzené. Nemajú pocity a sú jednoducho naprogramované tak, aby pozorovali emócie a príslušným spôsobom reagovali. Vraví sa ale, že veci sa majú veľmi rýchlo zmeniť - naučili sa dávať robotie objatia. Tak si poďte užiť jedno od tohto malého plecháča plného lásky, marakuje a ananásu. Ozajstné ovocie!

Obsah alkoholu: 7,5% obj.

Späť 

HELLSTORK - Ancikrist

India Pale Ale

Prečo Ancikrist? Prečo ten názov? IPA od Hellstorku je jednoducho šelma a číslo šelmy pomohlo chalanom dosiahnuť ideálny pomer v chuti medzi sladmi a chmeľmi. Sladovanie pri 66,6°C a chmelené na 66,6 IBU ( jednotiek horkosti ). Nielen týmto sa vyznačuje táto Americká IPA. Ancikrist má zlato medenú farbu, borovicovo citrusovo živicové aróma, dosiahnuté aj aplikovaním 1.stupňového studeného chmelenia. Chuť použitých sladov vystrieda uplývajúca drsná horkosť, ktorá dá bodku za týmto chuťovým zážitkom.

Obsah alkoholu: 6,6% obj.

SpäťHELLSTORK - M.Y.A.

American Pale Ale/bezlepkové

Mya je staršou sestrou mačičky Sheily, a tak ako aj predtým, aj teraz je to ľahké, osviežujúce pivo na chľastanie aj vychutnávanie. No proste "veľká lambáda" s typicky belgickým suchým zakončením.

Obsah alkoholu: 6,0% obj.

Späť 

MIKKELLER - Beer Geek Cocoa Shake

Imperial Oatmeal Milk Stout 

V sérii pív "beer geek breakfast" sme sa rozhodli zamiešať asi tonu kakaových bôbov do french press-u, čím sme získali Super Sweet Stout Beer Geek Cocoa Shake - celkom novú dimenziu piva milovaného všetkými bláznami a nadšencami po celkom svete.

Obsah alkoholu: 12% obj.

SpäťMIKKELLER - Beer Geek Waffle Breakfast

Oatmeal Stout

Chýbajú vám raňajky v kodaňskom Hyggestunde? Otvorte si Beer Geek Waffle Breakfast a zacítite kombináciu kompletného raňajkového menu: aromatickú kávu, domáce škoricové waffle, bohatý a jemný javorový sirup. Dobré ráno svet!

Obsah alkoholu: 7,5% obj.

Späť 

MIKKELLER - Chipotle Porter

Porter

Mikkeller a ich Chipotle Porter, porter s čili papričkami Chipotle. Je skutočne "čili", ale žiadny strach, je štipľavé tak akurát. Ide o nádherné pivo, ktoré pohladí všetky tvoje zmysly. Aby si si mohli správne vychutnať všetky jeho detaily, je ideálne, aby ste ho vypili pri izbovej teplote. Chipotle Porter je rafinované pivo, takmer sirupovej konzistencie, v ktorom ucítite na začiatku prevažne čokoládové tóny. V polovici pohára vystúpi typická rašelinová chuť po whisky a v závere ucítite čili, ktoré bolo na začiatku sotva badateľné.

Obsah alkoholu: 6,6% obj.

Späť
MIKKELLER - I Wish Gluten Free IPA

India Pale Ale / bezlepkové

Toto je prvé bezlepkové pivo z pivovaru Mikkeller. Extra chmelená India Pale Ale, navrhnuté nielen pre celiatikov, ale pre všetkých fanúšikov piva. Táto IPA je svieža, chutná a môžete ju vyskúšať bez akéhokoľvek rizika.

Obsah alkoholu: 5,5% obj.

Späť 

MIKKELLER - Limbo Raspberry

Sour Ale / Flanders Red Ale / nealko

Nové osviežujúce nealkoholické pivo s tónmi malín pre ľahkú, ovocnú, jemne štipľavú chuť. Kto vraví, že pivo bez alkoholu sa nedá vychutnať? Pozor, je veľmi návykové!

Obsah alkoholu: 0,3% obj.

Späť
PINTA - Hoppy Grodziskie Grand Prix

Grodziskie Historical

Jemne chmelené pšeničné pivo vyrobené podľa receptu Mareka Kaweckiho - víťaza 8. ročníka súťaže Varšavských domácich pív. Údené a sladové príchute boli obohatené o citrusový a kvetinový profil chmeľov Mosaic a Liberty.

Obsah alkoholu: 3,0% obj.

Späť 

PINTA / BDPF - Król Lata le Roi de l'Eté

Oatmeal Hoppy Witbier

Veľmi podarená kooperácia poľského pivovaru Pinta s francúzskou Brasserie du Pays Flamand. Pšeničné pivo bledej farby pivo, zjemnené ovsenými vločkami. Citrusová aróma je dosiahnutá pomocou pomarančovej kôry a sviežou odrodou chmeľu Citra.

Obsah alkoholu: 4,0% obj.

Späť
PINTA - takAHaka

Black India Pale Ale

Šťavnatý ovocný suvenír z expedície Pinta na Nový Zéland - prvýkrát varený pri príležitosti Pivného Geek Madness 2015. Počas varenia a ďalšieho chmelenia za studena boli použité novozélandské odrody chmeľu najvyššej kvality, aromatickú dužinu ananásu, manga a marakuje. To nie je všetko - verte, že v každej várke takAHaka je kúsok kryštalickej vody, ktorú osobne vozia z Nového Zélandu. Pinta takAHaka - Zbláznite sa s nami!

Obsah alkoholu: 7,3% obj.

Späť 

POHJALA - Kosmos

India Pale Ale

Kosmos, po estónsky vesmír, je intergalaktická IPA napráskaná tými najaromatickejšími chmeľmi - Citra a Mosaic.

Obsah alkoholu: 5,5% obj.

Späť
POHJALA - Virmalised

IIndia Pale Ale

Virmalised - Aurora Borealis alebo severná polárna žiara, je silná, nachmelená IPA. Použité sú americké chmele, ktoré tomuto svetlému pivu dodávajú citrusovú a grapefruitovú šťavu. Prvá Vás kopne priamo do nosa vôňa zrelého manga, ktorá sa začne transformovať na grapefruitový elán a neskôr pomaranč. Inak to nie je ani v chuti. Mango velí! Určite Vás toto pivo ohromí tak ako prírodný úkaz na oblohe.

Obsah alkoholu: 6,5% obj.

Späť 

POPPELS - Double IPA

Double IPA

Ukážková Double IPA získala svoj charakter väčší než život z bohatého množstva amerického chmeľu, ktorý dokonale harmonizuje so šiestimi rôznymi druhmi sladu. Double IPA v podaní švédskeho pivovaru Poppels je rozhodne jedna z najpodarenejších na súčasnom trhu.

Obsah alkoholu: 8,0% obj.

Späť
POPPELS - Passion Pale Ale

American Pale Ale

Interpretácia štýlu American Pale Ale v podaní švédskeho pivovaru Poppels má mierne ľahší charakter. Pridaním marakuje pivovar rafinovane umocnil tropické tóny použitého chmeľu, no zachoval rázovitosť tohto piva. Tropický nádych vás sprevádza od začiatku až po koniec a je príjemne cítiť ako vo vôni, tak aj v chuti!

Obsah alkoholu: 5,2% obj.

Späť 

POPPELS - West Coast IPA

West Coast IPA

Pivo pochádzajúce z amerického západného pobrežia, to je niečo pre milovníkov zlatistého moku! Nápoj napráskaný arómou a chmeľovou horkosťou kombinuje svieže, čisté sladové telo s chmeľom mosaic, ktorý ohromí svojim krásnym tropickým podtónom na podklade miazgy a borovice.

Obsah alkoholu: 6,5% obj.

Späť
STONE - Go To IPA

Session India Pale Ale

Stone Go To IPA je výpoveďou lásky pivovarníkom k chmeľu. Táto Session IPA je výbuchom úžasnej horkosti spojenou s citrusmi a borovicovými tónmi. Nižší alkohol je pre fanúšikov tohto druhu piva výhodou, pretože si ho môžu vychutnávať dlhšie. Záver piva je tak famózny, že si budete musieť dať ešte jedno. A ešte jedno ...

Obsah alkoholu: 4,8% obj.

Späť 

STONE - Ripper

American Pale Ale

Z pivovaru Stone dávame do ponuky Ripper. Tento úžasný zlatý nektár má zastúpenie amerického, ako aj austrálskeho chmeľu. V pive sa striedajú citrusové tóny spolu s tónmi tropického ovocia, zakončené dlhotrvajúcou horkastou koncovkou.

Obsah alkoholu: 5,7% obj.

Späť
STONE - IPA

India Pale Ale

Stone IPA je jedným z najpredávanejších a najuznávanejších IPA pív v USA. Tento zlatý poklad má v sebe výbuchy citrusov a poriadneho chmeľu, ktoré sú vyvážené jemným sladom. Pije sa až nebezpečne ľahko.

Obsah alkoholu: 6,9% obj.

Späť 

ŠILKERS BREWERY - Rye Ben

Rye IPA

Ražná IPA sa v našich končinách teší veľkej obľube. Toto pivo bolo po prvýkrát varené iba ako domáca verzia spolu s Goozoo Brewing, ktorá vyhrala krásne 2. miesto na Bratislavskom hrncovare. Po pozitívnych recenziách na prvú várku sa ho rozhodli ponúknuť aj širšej verejnosti. Navarili ho po vzore domáceho receptu, tentokrát však už vo väčšom. Čo naň hovoríte?

Obsah alkoholu: 4,8% obj.

Späť
ŠILKERS BREWERY - Vychylovka

Fruited Farmhouse Ale

Vychylovka je pokračovanie slovenskej edície farmárskych pív. Spomínané pivo bolo varené v spolupráci s kočovným pivovarom Radošina. Slovo dalo slovo a recept bol na svete. Farmárske pivá sa varievali so sezónnymi surovinami. Aktuálne obdobie je obdobím zberu čučoriedok a arónie. A práve tie príjemne dotvárajú trpkastú koncovku tohto piva.

Obsah alkoholu: 4,0% obj.

Späť 

TO OL - Reparationsbajer Gluten Free

American Pale Ale - bezlepkové

Po pretancovanej a s alkoholom prehýrenej noci potrebujete niečo, čo obnoví vaše chuťové bunky zabité po pití lacnej tequily a postaví vás opäť na nohy. My máme pre vás to pravé pivo na zotavenie (Reparationsbajer = zotavovacie pivo). Je výsledkom ťažkých prepitých piatkov v teréne, v kombinácii s veľkým množstvom pokusov uvariť to správne "vyprošťovacie" pivo. Po rokoch tvrdej práce vznikol tento liek na "opicu" - silný Pale Ale s výraznými aromatickými chmeľmi z Ameriky a Nového Zélandu. Pivo Reparantionsbajer získalo v Štokholme zlatú medailu na festivale piva a whisky v rokoch 2011 a 2012.

Obsah alkoholu: 5,8% obj.

Späť
TO OL - Under the Radar

Farmhouse Pale Ale - nealko

Prvé nealkoholické pivo z dielne dánskeho pivovaru To Ol! Zoznámte sa s Under The Radar. Varené bolo s vlastne vypestovaným kmeňom "farmhouse" kvasiniek, ktoré vytvárajú trpkú a osviežujúcu chuť ako alternatívu k chlastu, so všetkým, čo by ste čakali od experimentálneho piva.

Obsah alkoholu: 0,4% obj.

Späť 

TWO CHEFS - Funky Falcon

American Pale Ale

Zdravím pozemšťania - pripravte sa na čerstvé Pale ale s osviežujúcou citrusovou chuťou citrónovej trávy! Vypite ma, roztiahnite krídla a dajte zopár pohybov na tanečnom parkete. Ako keď sa nikto nepozerá. Poďte na to a cíťte sa ako dvojitá dúha. 

Obsah alkoholu: 5,2% obj.

Späť
PIVOVAR U ÁBELA - Cigorka

Irish Stout

Na výrobu tohto tmavého ALE-u sa používajú okrem vody, kvasníc, chmeľu a jačmenného sladu aj špeciálne druhy sladov. Jedinečná kombinácia štandardných a pražených sladov dodávajú pivu typicky suchý dozvuk kombinovaný s opečenou resp. dymovou chuťou. Pivo má tmavú až čiernu farbu s jemnou hustou penou. Plnosť chute je nízka, rezkosť stredná až nižšia.

Obsah alkoholu: 5,6% obj.

Späť
PIVOVAR U ÁBELA - Himberk

Wood Aged

Vrchne kvasené polotmavé pivo. Himberk račansky znamená „starší druh fľaškovej malinovky". Jedná sa o špeciálne pivo, takmer rok dozrievané v dubových sudoch, v ktorom môžete nájsť vôňu lesného, či záhradného ovocia (malina, egreš, černica, ríbezľa), jemný trpký dozvuk po trieslovinách pochádzajúcich z vínového suda, či nevtieravú kyslosť, ktorá vznikla pridaním lesného a záhradného ovocia a pôsobením špeciálneho kmeňa ušľachtilých baktérií Lactobacillus Brevis.

Obsah alkoholu: 6,6% obj.

Späť 

PIVOVAR U ÁBELA - Šintr

Session IPA

Ľahko piteľný India Pale Ale vyrobený so svetlých špeciálnych sladov s použitím jedinej odrody chmeľu Nelson Sauvin. Aróma je ovocná, s charakterom práve rozmačkaných egrešov, silne podobná odrode hrozna Sauvignon Blanc.

Obsah alkoholu: 4,6% obj.

Späť
UNORTHODOX BREWING - Bittersweet Lament

Fruit Gose

Ukážkové gose z dielne bratislavského Unorthodox Brewing. Vynikajúcu kyslastú kombináciu chutí malín a limety jemne podtrhuje slankastá chuť himalájskej soli. Názov piva môžeme preložiť aj ako „Horko-sladký nárek“, ktorý toto pivo absolútne vystihuje..

Obsah alkoholu: 3,5% obj.

Späť 

UNORTHODOX BREWING - Point Of No Return

Sour Fruit Ale

Špeciálna limitovaná edícia piva, navarená pri príležitosti svadby sládka pivovaru Unorthodox Brewing, Vladimíra "Kaza" Kaznakova. Do tejto ovocnej bomby išla šialená dávka mangového, ananásového, bergamotového a malinového pyré. Jemné hroznové tóny pivu dodáva chmeľ Nelson Sauvin. Neskutočne dobre piteľný kúsok. Kazo, na zdravie!

Obsah alkoholu: 3,5% obj.

Späť
ZICHOVEC - Milk Power Guava and Strawberry

Milkshake IPA

Chmeľom nadupaná NEIPA vyšperkovaná jahodami a guavou. Telo je podporené trochou laktózy a štedrou dávkou pravých vanilkových lúskov.

Obsah alkoholu: 7,5% obj.

Späť 

ZICHOVEC - Nectar of Happiness

New England IPA

Tak toto je bezpochyby jeden z top hitov tohtoročnej sezóny. Až nebezpečne dobre piteľná, svieža New England IPA, veľmi vysoko hodnotená, ako v radoch verejnosti, tak aj v radoch odborníkov. Zamatové telo je fantasticky doplnené horkosťou a krásnou arómou citrusov, manga a tropických plodov. Aj napriek svojej sile je toto pivo extrémne dobre piteľné.

Obsah alkoholu: 7,5% obj.

Späť
ZICHOVEC - Sour Raspberry

Berliner Weisse

Jeden z najnovších kyseláčov z pivovaru Zichovec je až po okraj nadupaný malinami! Na jednu várku sa spotrebovalo presne 600 kg malinového pyré. Sour Raspberry je tak intenzívne malinová, a to od prvotného privoňania až po samotný koniec. Neuveriteľne šťavnatá ovocná bomba s výraznejšou kyslosťou. Ak máte radi kyseláče, rozhodne nebudete sklamaní! 

Obsah alkoholu: 5,1% obj.

Späť 

ZICHOVEC - Sour Melón + Mango

Berliner Weisse

Ďalším kyseláčom zo zichoveckej rady SOUR 12 je melón + mango. Do varenia išlo viac ako 700 kg ovocia. Výsledkom je krásne hutné pivo, plné ovocných tónov manga a melónu.

Obsah alkoholu: 5,1% obj.

Späť
ZICHOVEC - Sour Passion Fruit

Berliner Weisse

"Lego kyseláč" od Zichovca vyrábaný klasickou metódou Kettle Souring, kedy sa do piva pred chmeľovarom pridávajú lactobacily, ktoré znížia hladinu PH piva. Oproti klasickým kyseláčom má trochu vyššiu stupňovitosť tak, aby ste si mohli vychutnať väčšiu komplexnosť tela. Následne bolo do piva pridané skutočne štedré množstvo guavy a marakuje. Kyslosť je oproti Passion Fruit položená o trochu nižšie, aby vynikli tóny tropickej Guavy.

Obsah alkoholu: 5,4% obj.

Späť