3. ročník festivalu brazílskeho filmu – BRAZIL VISUAL v Piešťanskom pivovare

Organizátori podujatia – Portugalský inštitút, OZ Kvas, Piešťanský pivovar – Vás pozývajú na nasledujúce filmy a sprievodné akcie.

ŠTVRTOK 5.11. 2015

18:00 Otvorenie festivalu spojené s ochutnávkou brazílskych špecialít.

19:00 Sivé mesto (Cidade cinza)
Réžia: Marcelo Mesquita, Guilherme Valiengo, dokumentárny film / 2013 / 85 min. Máte záujem o Street Art? O umenie všeobecne? Alebo politiku? Ak ste odpovedali aspoň na jednu otázku áno mali by ste vidieť tento zábavný príbeh a jeho hlavných protagonistov ku ktorým patria svetoznámi grafiťáci. Film využíva street art ako platformu pre vykreslenie celej rady zaujímavých tém: umelecké filozofie, politickú korupciu, podivné kúzlo veľkomiest. Vstupné: 2 eurá

PIATOK 6.11. 2015

18:00 Filmový kvíz Petra Konečného
Jedinečný a obľúbený kvíz pre milovníkov filmu a kinematografie konečne v Piešťanoch. Zavolajte kamarátov, bratov, sestry, otcov, mamy... a vytvorte 2-4 členné družstvo. Zistite, aké sú vaše vedomosti zo sveta filmu a súťažte o zaujímavé ceny. Zábava je zaručená! Štartovné je 2 eurá na osobu, pričom v tejto cene je vstup na film Rio 2096.

20:00 Rio 2096 - príbeh o láske a hneve (Uma História de Amor e Fúria) 
Réžia: Luiz Bolognesi, animovaný film pre mládež a dospelých / 2013 / 98 min. Film získal prestížnu cenu animovaného filmu z Annecy. Fascinujúci príbeh vyvracia mýty a rozpráva o láske nesmrteľného hrdinu k Janaíne. V priebehu 600 rokov hrdina prežíva štyri fázy brazílskej histórie: kolonizáciu domorodcov Európanmi, otroctvo, vojenský režim a budúcnosť, kde hrozí vojna o vodu. Film, ktorý nenechá diváka dýchať. Dobrá alternatíva pre oddych a zábavu a zároveň delikatesa pre tých najnáročnejších. Vstupné: 2 eurá

NEDEĽA 8.11. 2015

15:00 Deti a svet - Tvorivé dielne pre deti (a rodičov)
Príďte s nami strihať, lepiť, maľovať, vyfarbovať... Zo sveta si zoberieme na mušku predovšetkým Brazíliu, lebo táto krajina je pre nás inšpiráciou! Vstup voľný.

17:00 Chlapec a svet (O Menino e o mundo)
Réžia: Alê Abreu, animovaný film pre rodinného diváka / 2013 / 80 min. Film získal viac ako štyridsať rôznych filmových ocenení. Detskými očami hlavného hrdinu zažijeme dobrodružstvo putovania z brazílskeho vidieku do mesta, za chlapcovým otcom, ktorý musel opustiť rodinu a odísť za prácou. Chlapcovi otec veľmi chýba a preto prekonáva všetky prekážky, dopravné prostriedky i nástrahy aby otca našiel a rodinu opätovne spojil. Na ceste zažije rôzne dobrodružstvá, nájde si nových kamarátov, psíka a zažije aj farbami hrajúci brazílsky karneval! Vstupné: 2 eurá.